banner154
banner235

Mehmet İzol: Mersin Sanayisi giderek büyüyor

Mersin Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu raporunu değerlendirerek, 'Mersin sanayisinin bu hızlı yükselişi kent ekonomisini olumlu etkiliyor' dedi.

Mehmet İzol: Mersin Sanayisi giderek büyüyor
banner255

Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol, Mersin merkezli faaliyet gösteren 7 firmanın İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına girmeyi başardığını kaydederek, 'Her geçen gün hızla büyüyen Mersin sanayisinin bu hızlı yükselişi kentimizin önümüzdeki yıllarda bölgenin sanayi üssü olması adına önemli bir gösterge. Bugün Türkiye'nin en önemli sanayi kuruluşları arasında Mersin merkezli faaliyet gösteren 7 firmanın olması kentimiz adına büyük önem taşıyor. Bu firmalarımızın yöneticilerini Mersin'de yatırım yapmayı tercih ettikleri için özellikle kutluyor ve kentimiz adına kendilerine teşekkür ediyorum. Mersin'in sanayi yatırımlarının artması kentimizin istihdam oranlarına direk olarak etki etmektedir. Listeye girme başarısını gösteren Çimsa Çimento San ve Tic. A.Ş, Başhan Tarımsal Ürünler Pazarlama San ve Dış Tic. A.Ş, Aves Enerji Yaş ve Gıda Sanayi A.Ş, Memişoğlu Tarım Ürünleri Ticaret Ltd. Şti, Arbel Bakliyat Hububat San ve Tic. A.Ş, Durum Gıda, Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San ve Tic. A.Ş yönetim kurullarını ve tüm personellerini kutluyorum' dedi.

Aynı zamanda Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Mehmet Serkan İzol, ‘TÜGİK bünyesinde bulunan 42 firmamız Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer aldı. Yatırım yapan, istihdam sağlayan, ihracat rakamlarını arttıran kısacası ekonomiye can veren tüm üyelerimizi ayrı ayrı kutluyorum’ dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257