banner154

Mehmet İzol: Mersin GİAD olarak 200 yerli otomobile talibiz

Mersin Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, ‘Tüm üyelerimiz ile birlikte en az 200 yerli otomobil almaya talibiz’ dedi.

Mehmet İzol: Mersin GİAD olarak 200 yerli otomobile talibiz

Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2021 yılında satışa çıkartılacağı açıklanan yerli otomobillerin 200 adedine talip olduklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yapılan tören ile Anadolu Grubu, BMC Grubu, Kıraça Holding, Turkcell Grubu, Zorlu Holding ile yapılan anlaşma sonucunda 2021 yılında satışa çıkacak yerli otomobilin ilkine kendisinin talip olduğunu açıklamasının ardından bir açıklamada Mersin GİAD’dan geldi.

Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol, üreten Türkiye’nin her zaman destekçileri olduklarını kaydederek, ‘Yerli otomobilimiz üretim hattından indikten sonra ilk 200 adedine dernek üyelerimiz ile birlikte bizler talibiz. Ülkemizin üreten, gelişen, istihdam sağlayan, ihracat yapan bir ülke olabilmesi için bu tür girişimler mutlaka desteklenmeli. Bizler de dernek üyelerimiz ile el ele vererek yerli otomobil girişiminin ayakta kalabilmesi için destek olacağız. Bu tür girişimlerin desteklenmesi, ülke kalkınması açısından büyük önem taşıyor. Umarım Türkiye yerli otomobil ile birlikte yeni bir çağ açar ve birçok yerli ürünümüz yapılmaya başlanır’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner232