banner154
banner235

Mehmet İzol: Mersin çevre illerde tanıtılmalı

Okulların Yaz tatiline girmesi ile birlikte hız kazanan turizm sezonunu değerlendiren Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol, ‘Mersin’in tanıtımı öncelikle çevre illerde yapılmalı.

Mehmet İzol: Mersin çevre illerde tanıtılmalı
banner255

Yerli turistin ilgisini çekebilirsek, sonrasında yabancı turisti de kentimize çekebiliriz’ dedi.Mersin Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte turizm sezonunun da başladığını kaydederek, ‘Ramazan Bayramı ile birlikte Mersin’de turizm tesislerinde doluluk oranlarının yükseleceğini umuyoruz. Mersin’in tanıtımı genellikle yurtdışında, ya da büyükşehirlerdeki Mersin Tanıtım Günleri’nde gerçekleştiriliyor.

Fakat bence öncelikle yerli turisti Antalya başta olmak üzere farklı turizm destinasyonlarına kaptırmamak adına kentimizin tanıtımını çevre illerde yapmalıyız. Mersin’e ulaşım kolaylığı olan illerde yapılacak olan tanıtımlar ile birlikte kentimizin turizm potansiyelinin artacağını ve doluluk oranlarının yüzde yüzlere ulaşacağını düşünüyorum’ dedi.
 
Yaz aylarında Antalya, Muğla, İzmir gibi illerde yerli turizmin çok yoğun yaşandığını da kaydeden Başkan İzol, ‘Bu bölgeye giden turistleri incelediğimizde başta Mersin olmak üzere, Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa gibi illerden yoğun ilgi olduğunu görmek mümkün. Biz çevre illerimizde Mersin’i güzel bir şekilde tanıtırsak, hem günübirlik turisti, hem de deniz turizmi için kentimizi tercih edecek yerli turisti Mersin’e çekebiliriz.

Bu anlamda da kentimizin eşsiz güzelliklerini, tarihi yapısını, başka yerde bulunamayacak önemli lezzetlerini tanıtmalıyız. Bunun için de dijital platformlar hızla harekete geçirilebilir ve kısa süre içerisinde sonuç odaklı çalışmalar yapılabilir’ dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım