banner154
banner235

İSO 500'de MTOSB'den 8 firma yer aldı

İstanbul Sanayi Odası'nın açıkladığı verilere göre 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' arasında Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren 8 firma yer aldı.

İSO 500'de MTOSB'den 8 firma yer aldı
banner255

İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl yapılan araştırmalar sonrasında açıklanan 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' içerisinde Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren 8 firma yer aldı. Hayat Kimya, Yıldız Entegre, Tiryaki Agro, Trakya Cam, Memişoğlu Tarım, Mey Alkollü İçecekler, Teknopanel ve Şimşek Bisküvi’nin sıralamada yer aldığını söyleyen MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, 'Firmalarımız ile gurur duyuyoruz. Yaptıkları Ar-Ge çalışmaları ile her yıl yükselişlerini sürdüren ve 2016 yılı araştırmasında da ilk 500 arasında bulunan 8 firmamızı da canı gönülden kutluyorum’ dedi.

Tekli, ‘Mersin her geçen yıl sanayi yatırımlarının artarak devam ettiği bir kent. Bu yükseliş hem kentimizin istihdam oranlarını, hem ihracat rakamlarını olumlu etkiliyor. Biz Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak tüm çalışmalarımızı yeni sanayi alanları oluşturabilme adına gerçekleştiriyoruz. 3. Bölge’de sona yaklaştık. En kısa sürede faaliyete geçireceğiz. Böylece Mersin’e yeni sanayi yatırımlarını getirebilmek adına büyük bir adım atmış olacağız’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232