banner154
banner235

Güral Savaştürk: Yüksek teknoloji ürünlerine yönelmeliyiz

MTOSB Başkan Vekili Güral Savaştürk, Türkiye’nin yüksek teknoloji ürünlerinin ihracatı ile kalkınacağını savundu.

Güral Savaştürk: Yüksek teknoloji ürünlerine yönelmeliyiz
banner255

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Güral Savaştürk, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı, ‘Dış Ticaret İstatistikleri'ni değerlendirdi. 

TÜİK'in, yüksek teknoloji ürünlerinin imalat sanayi ürünleri ihracatı içindeki hissesini yüzde 3,5 olarak açıkladığını hatırlatan MTOSB Başkan Vekili Savaştürk, ‘Ülke olarak ileri teknoloji ürünleri üretmek ve bunu pazarlamak zorundayız. Gençlerimiz girişimci ruhlarını ortaya koyarak, yüksek teknoloji ürünleri geliştirmeliler. Bu noktada da gençlerimize üretebilecekleri, fikirlerini ortaya koyabilecekleri yeni alanlar oluşturmalıyız. Artık dünya piyasalarına bakıldığında, dev ekonomilerin yüksek teknoloji ürünlerinin imalatı ile gelişim gösterdiğini görebiliriz’ dedi.

‘Bizler, ülke olarak hep daha iyisini ve yenisini geliştirmenin peşinde olmalıyız’ diye konuşan Başkan Vekili Savaştürk, ‘Orta gelir tuzağına düşmeden, ithalat ürünlerine teslim olmadan, daha iyisini, daha gelişmişini nasıl üretebiliriz; bunu araştırmalıyız. Bunun için de üniversite-sanayi- stk üçgenini daha geliştirmeli, gençlerimizin sahaya daha fazla çıkmasını sağlamalı, sivil toplum örgütlerimizin desteği ile yeni projelerin hayata geçirilmesini sağlamalıyız’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım