banner154
banner235

Erdemlililer iftarda buluştu

Erdemli Belediyesi Çeşmeli Mahallesinde iftar yemeği düzenledi.

Erdemlililer iftarda buluştu
banner255
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar sofrasında konuşan Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, ramazan ayının kardeşliği pekiştirdiğini belirterek, "Ramazan ayı kardeşliğin dostluğun paylaşımın hüküm sürdüğü bizleri bir araya getiren coşkuyu heyecanla beklediğimiz bir mübarek ay. Bu ayın anlamına uygun olarak birlikte iftarlar açılıyor, fakirlerin karnı doyuyor, paylaşılıyor ve Ramazan’ın anlamına uygun olarak etkinlikler sergileniyor. Burada bu akşam da böyle güzel bir etkinlikte hep birlikteyiz. Ben bu güzel etkinliğin birliğimizin dirliğimizin kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyorum. Bu güzel akşamda bizi bir araya getiren arkadaşlara huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hayırlı ramazanlar diliyorum" dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise beldelerden mahalleye dönüşen her yerde ramazan ayı boyunca iftar programları düzenleyeceklerini belirterek, "Bu da ramazan ayı münasebetiyle insanlarımızın bir araya gelmesi, insanlarımızın kaynaşması, dayanışma ruhumuzun pekişmesi ve kardeşlik hukukumuzun gelişmesi için ciddi bir ivme kazandıracağını düşünüyorum. Ramazan ayı zaten dostluğun sevginin saygının pekiştiği en güzel hasletlerden bir tanesidir.

Biz de ramazan ayını en iyi şekilde yaşamak adına böylesine programlar düzenlemeye gayret ediyoruz. Bizim bu gayretimizi hoş görerek davetimize icabet eden siz saygı değer misafirlerimize teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah’tan tuttuğunuz oruçların, yaptığınız ibadetlerin makbul olmasını niyaz ediyorum. Daha nice mutlu ve huzurlu Ramazanlarda bizleri bir kılmasını yüce Mevla’dan niyaz ediyorum" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı, dualar edildi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım