banner154

Enflasyon ile mücadeleye Mersin GİAD’tan destek

Enflasyonun düşürülmesine yönelik hükümetin 7 maddelik planı değerlendiren Mersin GİAD Başkanı Mehmet İzol , bu 7 maddelik plan ile birlikte ekonominin kısa sürede rahatlayacağını belirterek, enflasyonda yüzde 25 civarında düşüş yaşanacağının altını çizdi.

Enflasyon ile mücadeleye Mersin GİAD’tan destek
banner255

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı enflasyonu düşürmek ve piyasaları canlandırmak adına 7 maddelik planın Türkiye ekonomisine ışık tutacağını belirten İzol, ‘Türkiye ekonomisine karşı başlatılan savaşın ardından piyasalarda yaşanan dalgalanmaları kontrol altına almayı başaran hükümetimiz, olumsuz etkilerin giderilmesi için düğmeye bastı. Kredilere 6 ay öteleme, 24 ay vade, çarşı pazara sıkı denetim, komisyon oranlarının düşürülmesi, tarladan şehre taşınan ürünlerin zayi olmasını gidermek için soğuk zincir taşımacılığı, hal Kanunu revize edilmesi, KDV iadeleri verilmesi, inşaat sektörünün içinde bulunduğu sıkıntıdan kurtulması adına tasfiye hakkı getirilmesi gibi başlıklar altında toplanan 7 maddelik plan kısa sürede birçok sektöre ilaç olacaktır. Özellikle gıda ve inşaat sektörünün içinde bulunduğu dar boğazdan çıkması adına büyük önem taşıyor’ dedi.

‘EKONOMİ DERSİ VERECEĞİZ’

Hükümetin izlediği teşvik, yatırım ve hızlandırma politikası ile birlikte kısa sürede Avrupa ülkelerine ekonomi dersi verileceğinin altını çizen Mehmet İzol, ‘Hükümetimizin ekonomiyi canlandırmak ve iş dünyasını rahatlatmaya yönelik teşvik ve yatırımlar kısa sürede sonuç verecektir. İvedilikle atılan bu adımlar Avrupa ülkelerine ekonomi dersi verecektir. İş dünyası soğuk kanlılığını koruyarak yatırımlarına ara vermeden devam etmelidir’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner325

banner326

banner232