banner154
banner235

"Çılgın Profesör" Mersin'de

Adana Kulağım Olur musun İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği'nin “Konuşan Eller” tiyatro ve gösteri grubu Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir’in desteği ile SODES Programı kapsamında Silifke Kız Teknik ve Meslek Lisesi salonunda öğrencilere ücretsiz olarak “Çılgın Profesör” oyununu sahnelendi.

"Çılgın Profesör" Mersin'de
banner255
Derneğin başkanı Hasan Çalıkuşu, yaptığı açıklamada, “22 kişilik ekibimizle Silifke’ye geldik. Grubumuz öğrenci ve emeklilerden oluşuyor “Çılgın Profesör” oyunumuzu sergiledik. Oyunumuzun içeriği sihirbazlık gösterileri stand-up ve kısa film gösterileri var. Oyunumuz Çanakkale’de, İstanbul’da Balıkesir’de, Bursa’da, Adana’da, Mersin’de, Ankara’da Antalya’da oynandı. Engelliler yazdı. Oyunumuzun Silifke’de sahnelenmesinde büyük emeği geçen Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir’e teşekkür ediyoruz” dedi. 

“Engelliler hiçbir zaman başkalarından para yardımı isteyen kişiler değildir” diyen Çalıkuşu, şöyle devam etti: 

“Engellilerde çalışıp para kazanabilir. Engellilerimizin de engel durumuna göre yapabilecekleri işler var. Aslında hepimiz birer engelli adayıyız. Gördüğümüz gökkuşağını, dinlemeyi sevdiğimiz o şarkıların ve bizleri istediğimiz yere taşıyan ayaklarımızı hepsini bir an da, beklenmedik bir şekilde kaybedebiliriz. Bu bakış açısıyla toplumsal sorumluluk adına farkındalık oluşturabilir engelsiz yaşama bir katkıda biz sağlayabiliriz. Unutulmamalıdır ki en büyük engel sevgisizliktir. Böylesine etkin ve güzel programı hiçbir profesyonel destek almadan müthiş bir özveri ile çalışarak hazırladık. Umuyorum ki bu etkinlik hepimizi ortak bir dilde buluşturdu. Bugün eller konuştu, bugün yürekler konuştu.” 
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2017, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257