banner154

Cihan Bozyel: İş dünyası tedirgin

Bozyel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Cihan Bozyel, her geçen gün yükselen doların iş dünyasını tedirgin ettiğini belirtti.

Cihan Bozyel: İş dünyası tedirgin
banner255

Yükselen döviz kurunun birçok sektörü olumsuz yönde etkileyeceğini belirten Bozyel, ' Son dönemlerde yaşanan ekonomik daralmaların üzerine bir de doların her saat başı artış göstermesi eklenince iş dünyası haliyle tedirgin hale geliyor. Bu durumdan dolaylı ve doğrudan etkilenen birçok sektör var. Bunların başında da inşaat sektörü geliyor. Mersin’de inşaat sektörü durma noktasına geldi. İnsanlar cesaret edip yatırım yapamıyorlar. Bu durum bir süre daha böyle giderse hem Mersin’de hem Türkiye genelinde şirketlerin ekonomik çöküşünü izleyeceğiz’ dedi.

‘İnşaat sektörü ekonominin kalbidir’ 

İnşaat sektörüne ayrıcalıklar tanınması gerektiğinin altını çizen Bozyel, ‘İnşaat sektörü ülke ekonomisinin refaha kavuşması adına en önemli sektörlerden biridir. İnşaat sektörüne ayrıcalıklar tanınması gereken yerde yükselen faiz oranları ile hem firmaya hem de vatandaşa ciddi ekonomik külfet bindiriliyor. Hal böyle olunca konut sahibi olmak artık ihtiyaçtan çıkıp lüks haline geldi’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner232