banner154

Burhanettin Kocamaz: Zabıtalar halkın nabzıdır

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, zabıtaların kutsal bir vazifeyi yerine getirdiklerini vurgulayarak, “Zabıtalar, görevleri gereği belediyenin gören gözü, işiten kulağı ve halkın nabzıdır” dedi.

Burhanettin Kocamaz: Zabıtalar halkın nabzıdır
Başkan Burhanettin Kocamaz, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 189. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. Mesajında, Zabıta Teşkilatı’nın kolluk kuvveti olarak, halkın asayişini, güvenliğini, sağlığını, kentin emniyet ve selametini sağlamak, kentte huzuru muhafaza etmek amacıyla kutsal bir vazifeyi yerine getirdiğini belirten Kocamaz, “Zabıtalar, görevleri gereği belediyenin gören gözü, işiten kulağı ve halkın nabzıdır. Kurulduğu ilk günden bu yana halkın menfaatlerini düşünerek, özverili bir şekilde çalışan, daha yaşanılabilir bir Mersin için gece gündüz demeden kente emek veren tüm zabıta ekiplerimizin Zabıta Haftası’nı kutlar, bu zorlu mesleği icra eden zabıtalarımızın ailelerine gönülden selam ve saygılarımı iletirim” ifadelerini kullandı.

Zabıta Teşkilatı'nın onurlu bir geçmişe sahip olduğunu ve insan yaşamının söz konusu olduğu her yerde zabıtanın görev ve sorumlulukları bulunduğunu dile getiren Kocamaz, şunları kaydetti: “Bu sorumluluk ve bilinçle hizmet veren zabıtalarımız, 7/24 kentin birçok noktasında özenle görev yapmaktadır. Çalışma alanları genişleyen zabıtalarımız, trafikten sağlığa pek çok alanda yasal olmayan hiçbir şeye göz açtırmamaktadır. Bundan sonrası için de zabıtalarımız halkın çıkarına ve yararına çalışmaya devam edecektir.”
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232