banner154
banner235

Başkan Tuna: "Mersin İdmanyurdu'nun tesisleşme sürecini yeniden başlatıyoruz"

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 2004 yılından beri Mersin İdmanyurdu'nun kurumsal kimliğe sahip olması için mutlaka tesisinin olması gerektiğini ifade ettiklerini belirterek, "2005 yılından beri bu konuyla ilgili çalışmamız var. Tesis ile ilgili yeri gösterdik ancak daha önce bununla ilgili çok fazla girişimde bulunulmadı Şimdi kulübümüzün yeni yönetimiyle bu süreci yeniden başlatıyoruz" dedi. 

Başkan Tuna: "Mersin İdmanyurdu'nun tesisleşme sürecini yeniden başlatıyoruz"
banner255
Toroslar Belediyesi Meclisi'nin Ekim aya Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantının temenni ve öneriler bölümünde konuşan Başkan Tuna, geçtiğimiz haftalarda yapılan genel kurul ile Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanlığına seçilen Ali Tekin ve yönetimine başarılar diledi. Mersin İdmanyurdu'nu yeniden Süper Lig’de görmek istediklerini kaydeden Tuna, yeni başkan Ali Tekin ile birlikte tesisleşme yönündeki duruşlarını yeniden gündeme getireceklerine vurgu yaptı. 2004 yılından beri Mersin İdmanyurdu'nun kurumsal kimliğe sahip olması için mutlaka tesisinin olması gerektiğini ifade ettiklerinin altını çizen Tuna, "2005’den bu yana da bu konuyla ilgili yaptığımız bir plan tadilatı var. Korukent Mahallemizde Cumhuriyet Evlerinin üstündeki ve bu dönem kurban satış ve kesim yeri olarak kullandığımız yerin 6 bin metrekaresi tesisin ana binasının yapılacağı kısım. Hemen yanı başındaki vadi içerisindeki yeşil alan da futbol sahası olarak tasarlandı. Ancak daha önce bununla ilgili çok fazla girişimde bulunulmadı. Yeni başkan Sayın Ali Tekin geldi ve o yer ile ilgili yeniden harekete geçirilmesi gerektiğini, tesisleşme yönünde duruşlarının ve stratejilerinin olduğunu ifade ettiler. Biz de bu yerimizi yeniden gündeme getireceğiz. Daha önce direk tahsis edelim diye düşünüyorduk ama yasa buna cevap vermiyor. Kamu yararı taşımadığı için ve Mersin İdmanyurdu’nun borçlarının olmasından dolayı proje karşılığında yapım ihalesi şeklinde bir yöntemle yapılabileceğini gündeme getirmiştik. Ama katılım olmamıştı. Bunu tekrarlayacağız ve süreci başlatıyoruz. Bölgemizde 45-50 dönüm civarında sahaların yapılacağı yeşil alanlar var. Orayı da saha yapacağız. Başarılı takımların yönetim şekillerine baktığımızda tesis ve gelir getirici bir takım projelerle besleme yaparak ayakta kaldıklarını görüyoruz. Mersin İdman Yurdumuz da şehrimizin güzide bir takımıdır. Bu şehrin takımının süper lig’de olmasını herkes ister. Liglerde Mersin’in adının geçmesi, Mersin’in sporla Türkiye ve Uluslararası alanda anılması için uğraş veriyoruz. Mersin İdmanyurdu, bizim için ve kentimiz için çok önemli bir kulüptür” diye konuştu.

800 yıllık zeytin ağacıyla ilgilide konuşan Tuna, 20 ay önce bir hızardan aldıkları ve yeniden toprakla buluşturdukları 8 asırlık zeytin ağacının ilk meyvesini vermesinin ve yaptıkları bu çalışmanın ulusal ve uluslararası haber portallarında yer almasının kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu kaydetti. Tuna, yeşile ve doğaya sahip çıkma yönünde birçok yerden tebrik mesajları aldıklarına da vurgu yaparak, "Özellikle barışın simgesi olan ve odun olarak kesilmek üzereyken kaderine terk etmek yerine toprakla buluşturduğumuz zeytin ağacımız, şehrimizin sembolü oldu. 2 yaşında bir zeytin ağacıyla aşılayarak yeniden canlandırdığımız ve meyve veren ağacımızın haberi, ulusal ve uluslararası haber portallarında çıktı. Dünyada başka bir örneği olmayan bu çalışmamızı birçok gazetecimiz, köşe yazılarında da işledi. Allah’ın verdiği bütün güzellikleri içinde barından bu şehrimizi, doğru tanıtmamız lazım. Toroslar Belediyesi olarak, doğru işler yaparak şehrimizi Türkiye nezdinde ve uluslararası alanda tanıtmaya çalışıyoruz. Bu çalışmada emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım