banner154
banner235

'Bakkala sahip çıkın' çağırısı

Mersin’in Tarsus ilçesinde alış veriş merkezlerine savaş açan bir muhtar, bakkallara sahip çıkılması için vatandaşlara çağrıda bulundu.

'Bakkala sahip çıkın' çağırısı
banner255
Şahin Mahallesi'nde yaklaşık 20 yıldır muhtarlık yapan Hüseyin Aydın, vatandaşları mahalle bakkallarında alışveriş yapması için uyarıda bulunurken, AVM’lerde veresiye ile bir su dahi alınamayacağını söyleyerek bakkallara sahip çıkılmasını istedi.
Mahalle bakkalların artan AVM'ler karşısında zor günler yaşadığını belirten Şahin Mahallesi Muhtarı Hüseyin Aydın, buna dur demek için sosyal medyada AVM’lere savaş açtı.

Mahalleyi mahalle yapan bakkallar olduğunu ifade eden Aydın, “Şahin Mahallesi’nde yaklaşık 20 yıldır muhtarlık yapıyorum. Bu süre zarfında bir çok mahalle esnafının kapanışına şahit oldum. Bunun en büyük nedeni ise mantar gibi çoğalan AVM’lerdir. Bakkalımdan aylığımı geç aldığım zaman veresiye alıyorum. Çayımı kahvemi içiyorum. Bakkal olmasa bana kim destek olur. AVM veresiye vermiyor ki. Sabah üç buçukta bakkalıma gelip sütümü çayımı kahvaltımı yapıyorum. Vefakar bakkalımdan vazgeçmem hangi AVM saat üç buçukta bize hizmet veriyor. Ben bakkalımdan vazgeçmem. Bir yere gideceğiniz zaman evinizin anahtarını bakkala bırakır, eve de göz kulak ol dersiniz. Bunu AVM’lere deme şansınız yoktur. Geleceğiniz için bakkala sahip çıkalım alışverişlerimizi bakkaldan yaparak ayakta kalmasını sağlayalım. Sabah yürüyüşü sırasında canım su istedi cebime baktım para almayı unutmuşum. Açık bakkalı görünce durumu anlattım suyumu aldım. AVM de olsa alma şansımız olmazdı. O zaman bakkalımıza sahip çıkmak lazım. İşte bu yüzden mahallelerimizdeki esnafa sahip çıkalım. Onları ayakta tutalım ki, mahallelerimiz bu güzel geleneğini kaybetmesin” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım