banner154

‘Baba, Ailenin Temel Direğidir’

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, babaların, toplumdaki sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerlere dayanan güçlü aile yapısının temel direği olduğunu söyledi.

‘Baba, Ailenin Temel Direğidir’
Güzeloğlu, 'Babalar Günü' dolayısıyla yaptığı açıklamada, toplumun çekirdeği olan ailenin, toplumsal değerlerin yaşatıldığı, kültür ve geleneklerimizin nesilden nesle aktarıldığı en önemli sosyal yapı olduğuna vurgu yaparak, geleneğimizde babaların, toplumdaki sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerlere dayanan güçlü aile yapısının temel direği olduğunu belirtti. Babanın, aynı zamanda aile için saygı, sorumluluk, güven ve güvence sembolü olduğunu ifade eden Güzeloğlu, "Adaleti, paylaşmayı, dayanışmayı ve sorumluluğu simgeleyen babalarımız, aile değerlerimizin korunmasında, adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, otorite gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici bir rol üstlenmektedir. Dünyaya geldiğimiz andan itibaren bizlere sevgi ve şefkatle yaklaşan, büyük bir sorumluluk örneği sergileyerek daima yanımızda olan babalarımız, her türlü çileye göğüs gererek, ailesinin mutluluğunu kendi mutlulukları sayar, evlatlarının kişiliklerinin şekillenmesinden başlayarak onları geleceğe güvenle hazırlamak için özveriyle çaba harcamaktadırlar. Hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız babalarımız, aile içerisinde üstlenmiş oldukları görev ve sorumluluklarını büyük bir özveri ile yerine getirmektedirler" dedi.

Bu bakımdan babaların, sadece bu özel günde değil, her zaman gönüllerinin hoş tutulması, onlara sevgi, saygı ve vefa duygusunun bir gereği olduğunu kaydeden Güzeloğlu, "Bu anlamlı günde, babasız büyümek zorunda kalan yetimlerimize sahip çıkılmasının, onların yüzlerinin güldürülmesinin de önemli olduğuna inanıyorum. Babalar günü vesilesiyle hayatı boyunca maddi ve manevi bütün imkanlarını ailesi için seferber eden, çocuklarına karşı müşfik ve merhamet sahibi olan, tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan başta şehit babalarımız olmak üzere tüm babaların gününü kutluyor, kendilerine aileleriyle sağlıklı, mutlu, uzun yıllar diliyorum" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner232