banner154
banner235

Aydıncıklılar iftar soflarında buluştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği iftar sofrasının üçüncüsü Aydıncık’ta kuruldu.

Aydıncıklılar iftar soflarında buluştu
banner255

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan’ın birlik ve beraberlik ruhunu Mersin’in her köşesine taşımak amacıyla ilçelerde gerçekleştirdiği iftar sofralarının bu seferki durağı Aydıncık oldu. Yüzlerce kişinin katıldığı iftar yemeğinde hep birlikte iftar açmanın mutluluğu yaşandı. Kurulan iftar sofralarında dualar eşliğinde oruçlarını açan Aydıncıklılara seslenen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ramazan ayının insanları hoşgörü içerisinde bir araya getiren, bereketli bir ay olduğunu ifade etti.

Kocamaz, “Ramazan, insanları buluşturan, kaynaştıran, hoşgörü içerisinde insanları bir araya getiren çok önemli bir ay. Ramazan berekettir, paylaşmaktır. Bu Ramazan ayında herkes birbirine çok daha yakın duruyor. Çok daha paylaşımcı davranıyor. Tok, acın halinden anlıyor. Hepinizin Ramazan ayını kutluyorum. Ramazan ayının sonunda hep beraber kutlayacağımız bayramlarda buluşmayı diliyorum” dedi.

Ülkenin içerisinde bulunduğu zor döneme dikkat çekerek, gelen şehit haberleri ile içlerinin buruk olduğunu söyleyen Kocamaz, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Kocamaz, “Ülkemizin her zamankinden çok daha fazla baskı altına alınmak istendiği bir dönemde, bu Ramazanları çok daha iyi değerlendirmek, birbirimize sahip çıkmak, ülkemize sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bu topraklarda doğduk, büyüdük ve yaşamaya devam edeceğiz. Bugüne kadar birlikte olmamız yetmez. Bu toprakları bizden sonraki nesillere bırakmak için birlik ve beraberliğimizi korumak zorundayız. Bugün maalesef Diyarbakır’da 3 şehidimiz var. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Bu tür acıların bir daha yaşanmamasını diyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Aydıncık’ta kurdukları bereket sofrasında Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 94 yıl sonra içme suyuna kavuşturulan Karaseki Mahallesi’nden getirilen su ile oruçların açılacağını söyleyen Kocamaz, MESKİ tarafından alana getirilen içme suyu tankerinden ilk suyu doldurarak, Aydıncıklara ikram etti. Kocamaz, “Bugün 94 yıl sonra içme suyuna kavuşturduğumuz Karaseki Mahallesi sakinleri ile bir araya geldik. Hayatlarından memnun olduklarını ifade ettiler. Biz de bunu duyunca mutlu olduk. Bu suyun Karasekililer ve bütün Aydıncık için hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

İftardan sonra düzenlenen Ramazan etkinlikleri ise Diyarbakır’dan gelen acı haberle değiştirildi. Programda Aşık Sefai vatan ve millet temalı türkülerini seslendirirken, şair Ahmet Coşkun ve sanatçı Selami Durmuş ‘Biz Türkiye’yiz’ programını gerçekleştirdi.

Sahil Park Açık Düğün Alanı’nda yapılan iftar yemeğine Kocamaz’ın yanı sıra Aydıncık Kaymakamı Muhammed Üsame Soysal, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257