banner154
banner235

Akdeniz'de kaçak yapıya izin yok

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, Naçarlı Mahallesinde kaçak yapıldığı tespit edilen iki katlı binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Akdeniz'de kaçak yapıya izin yok
banner255
Akdeniz Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kaçak olarak inşa edilen yapılar ile can güvenliğini tehdit eden metruk haldeki binalara yönelik çalışmalara hız verildi. Yapı Kontrol Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekip, kaçak ve risk oluşturan yapıların güvenli bir biçimde yıkımını gerçekleştiriyor. Yapılardaki kaçakların önüne geçilmesi ve kentin sağlıklı gelişimi konusunda bilgilendirme çalışmalarına da hız verildi.

Bu çerçevede, Naçarlı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan iki katlı bir yapının kaçak yapıldığı ihbarını alan belediye ekipleri, önce kaçak kat sahibine ihtar gönderdi. Ancak kaçak kat sahibi uyarıları dikkate almayınca belediye ekipleri encümenin aldığı yıkım kararını uyguladı. Kaçak iki katın önce iç duvarlarını balyozlarla yıkan ekipler, daha sonra iş makinesi yardımı ile binanın dış duvarlarının yıkımı gerçekleştirdi.

Kaçak yapıyla ilgili mücadelenin devam edeceğini söyleyen Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, “Kent estetiğinin ve kent içi disiplinin önemli bir konu olduğunu düşünüyoruz. Bu yönde çalışmalar yaparak, kaçak yapıların önüne geçmek ve sağlıklı yapılar oluşturmak hedefindeyiz. Kaçak olarak inşa edilen ya da ruhsata aykırılıklar tespit edilen yapıları yasal hale getirmek konusunda kararlı çalışmalarımız sürecek. Vatandaşlarımızın kentin imarlı yapılaşmasına katkı sunmak amacıyla ve sağlıklı imar edilmeyen yapılaşmadan, can güvenliklerini de düşünerek kaçınmalarını istiyoruz” dedi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım