banner154
banner235

Akdeniz Beledispor U-13 takımı Mersin şampiyonu oldu

Akdeniz Belediyespor, TFF liglerinden sonra U13 liginde de Mersin şampiyonu oldu.

Akdeniz Beledispor U-13 takımı Mersin şampiyonu oldu
banner255

U-13 Liginin Türkiye şampiyonluğu maçları 17-18 Haziran tarihleri arasında Aksaray’da oynanacak maçlarla başlıyor. Önce kendi grubunda oynadığı karşılaşmayı kazanan minikler, oynadıkları play-off maçlarında da 20 maçta 19 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak Türkiye Şampiyonası’nda Mersin’i temsil etme hakkı elde etti.

Mehmet Alan ve Ümit Yıldırım’dan oluşan yönetici ve teknik heyet, Aksaray yolculuğu öncesinde Akdeniz Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundular. Sportif aktivitelerin önemine dikkat çeken Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, “Spor barış ve kardeşlik demektir. Spor, farklı kültürden insanın kaynaşmasını, birbirini daha iyi tanımasını sağlar.

Bu anlamda sporun birleştirici bir yönü vardır. Ayrıca sporun her dalı, gençleri sosyalleştirmesinin yanında, sokağın risklerinden de uzak tutar. Akdeniz Belediyesi olarak spora ve sporcularımıza çok değer veriyoruz” dedi. Takımın başarıları ve bundan sonraki hedefleri hakkında konuşan teknik direktörler Mehmet Alan ve Ümit Yıldırım ise “Ekip ruhuyla çalışmanın meyvelerini liglerde gösterilen başarılar ile alıyoruz. Başarı ancak çok çalışmayla, alın teri dökmekle kazanılır. Şimdiki hedefimiz Türkiye’de derece elde etmektir” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257