banner154
banner235

AK Parti Mersin İl Başkanlığı'nda siyaset akademisi 8 Ekim'de başlıyor

AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Levent Ali Bostan, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi nedeniyle ertelenen 'Siyaset Akademisi'nin 8 Ekim'de başlayacağını ve kayıtların devam ettiğini belirterek, şimdiye kadar rekor başvurunun gerçekleştiğini söyledi.

AK Parti Mersin İl Başkanlığı'nda siyaset akademisi 8 Ekim'de başlıyor
banner255
Konuyla ilgili açıklama yapan Levent Ali Bostan, Genel Merkez tarafından yürütülen ve siyasete merak duyan kişilerin eğitimini amaçlayan Siyaset Akademisi’nde ‘Büyük Güç Türkiye’ programı olarak belirlenen 17'inci eğitim döneminin hazırlıklarının devam ettiğini kaydetti. Siyaset Akademisi’nin Türkiye'nin tümüne yönelik büyük bir eğitim faaliyeti olduğunu ifade eden Bostan, “Bildiğiniz gibi 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sebebiyle ertelemek durumunda kaldığımız Siyaset Akademimize 8 Ekim’de başlayacağız. Kayıtlarımız Mersin İl Başkanlığımızda devam ediyor. Şimdiye kadar Türkiye genelinde rekor bir başvurunun yapıldığını biliyoruz. Bu durum Mersin için de geçerli. Başvuru yapanların çoğu üniversite mezunu ve üniversite öğrencisi. Yine başvuru yapanların yarısı bayan. Ayrıca her meslek grubundan talep var” dedi.
Bu yıl düzenlenecek olan Siyaset Akademi'sinin hedefinin büyük güç Türkiye için gerekli olan siyasi ve idari yapıların tartılaşacağı, bilgilendirileceği özellikle dünyadan örnekler ile somut uygulamalara dayalı bir akademi programı müfredatından oluştuğunu da vurgulayan Bostan, “Dersler teorik ve uygulamalı olarak dört temel başlık altında, yaklaşık 60 alt başlık olarak toplanmıştır. 8 hafta boyunca haftada en az 6 saat ders takip edecek olan katılımcılarımız, Türk siyasetine giriş, siyasal sistemler ve ideolojiler, siyasal strateji ve iletişim becerileri başlıklarına ek olarak bu yıl deneyim paylaşımları bölümünde demokratik bir platformda daha fazla tecrübe ve siyasi hikayeye birinci ağızdan da şahit olma şansını elde edecekler. Ayrıca katılımcılar kişisel gelişimlerine faydalı olacak birçok dersi de Siyaset Akademisi’nde alabilecekler” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım