banner154

Mersin Metro Projesi kente kazandırır

'Mersin Raylı Sistem Bilgilendirme Toplantısı' dün Mersin’de bir otelde gerçekleştirildi..

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer kürsüye çıkarak Mersin Metro Projesi’nin kente neler kazandıracağı ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu..

Başkanı pür dikkat dinledik; salon ağzına kadar doluydu.. Başkan Seçer, ‘Raylı sistem ile ilgili eksik ve yanlış bilgiler olmasından dolayı bilgilendirme toplantısı yapma gereği duyduk’ dedi.. Toplantının dikkat çeken yönlerinden birisi Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın da katılımcılar arasında yer almasıydı..

Çünkü bu proje siyasi bir hedeften öte Mersin’in kaderini değiştirebilecek bir proje.. 

Akdeniz’i de ilgilendiriyor yine katılımcılar arasında yer alan Neşet Tarhan’ın belediye başkanlığı yaptığı Mezitli’yi de.. 

Başkan Seçer’in konuşması arasında dikkatimi en çok çeken nokta bu projenin yaklaşık 3.5 yılda, 4 bin kişi istihdam edilerek tamamlanacağını söylemesi idi.. 3.5 Yıl oldukça iddialı ve oldukça iyi bir zaman.. 4 Bin direk, 4 bin de endirekt olarak istihdam sağlayacak olan bu projeyi sadece kentin ulaşım sorunun önüne geçecek bir yapılanma olarak düşünmek sığlık olur.. 

Dünya kentlerinde metro kentin marka değerini ikiye katlayan bir projedir.. Mersin’in marka değerini yükseltecek, hatta bulunduğu güzergahtaki  evlerin ve iş yerlerinin değerine değer katacak bir proje..

Belki 3.5 yıl yapım aşamasında Mersin sıkıntılar yaşayacaktır, ama hep demiyor muyuz geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır diye.. Çocuklarımız için 3.5 yıl göz açıp kapatana kadar geçecektir..

Sağladığı direk ve dolaylı istihdam kentte yaşayanların faydasınadır.. Ve kullanıma açıldığı gün Mersin’in kaderini değiştirecek bir proje olacağını hepimiz biliyoruz.. 

'Mersin Raylı Sistem Bilgilendirme Toplantısı'ndaki düzen ve intizam da dikkatimi çekti.. Bu anlamda emeği geçenleri tebrik ederken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Başkanı Duygu Canova’yı sade ve şık bir toplantıya ev sahipliği yaptığı için ayrıca tebrik ediyorum..
 

YORUM EKLE

banner232