banner154

Çamaşır makinesinin içine karabiber koyunca bakın ne oluyor

Yeni aldığınız kıyafetlerin kısa sürede zarar görmesi, sararması ya da sökülmesi canınızı sıkıyorsa bu haber sizin için! Şimdi öğreneceğiniz çok basit bir yöntemle eskiyen ya da hasar gören kıyafetlerinizi ilk haline döndürebilirsiniz.

Çamaşır makinesinin içine karabiber koyunca bakın ne oluyor
banner255
Tam bir tüketim çılgınlığının içinde yaşadığımızı düşünürsek siz de herkes kadar alışveriş yapmayı seviyor, yeni kıyafet almadan duramıyorsunuz. Ancak bir süre sonra yeni aldığınız kıyafetlerin sararması ya da renginin solması canınızı sıkıyor değil mi?

Marketlerde kıyafetin rengini soldurmayacak ürünler var. Bunu hepimiz biliyoruz. Bilmediğimiz bir şey varsa o da şimdi öğreneceğiniz yöntem sayesinde evde kolaylıkla eski kıyafetlerinizi yepyeni yapabilirsiniz.

Çoğu ev kadının bildiği fakat çoğumuzun da henüz farkında olmadığı bu yöntem için tek ihtiyacınız olan şey karabiber.

Yapmanız gereken şey ise, bir çay kaşığı karabiberi renkli kıyafetlerinizi yıkarken çamaşır makinesine atın. Çamaşır makinenizi en düşük derecede çalıştırın. Hepsi bu kadar!

Çamaşır yıkarken, makineye karabiber atmanın faydası ne diye soracak olursanız, bu yöntemi uygulayanlara göre aşındırıcı görevi gören karabiber giyeceklerinizin rengini korumasına yardım ediyor. Böylece kıyafetler kısa sürede rengini kaybetmiyor ya da sararmıyor.

DAHA DA BEYAZ KIYAFETLER İÇİN…

Daha beyaz kıyafetler mi istiyorsunuz? Bir çay bardağı beyaz sirkeyi çamaşır makinenizin yumuşatıcı kısmına dökün.

RENKLİ KIYAFETLERİNİZİ RENGİNİ KORUMAK İÇİN…

Daha keskin renklerde kıyafetler mi istiyorsunuz? Makineniz durulama evresindeyken bir çay bardağı tuz atın. Kaynak: Posta
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner325

banner326

banner232