banner154

Aliağalı minikler modern parkları sevdi

Son beş yılda yaptığı sosyal donatı alanları ile vatandaşlarına yeni yaşam alanları kazandıran Aliağa Belediyesi, çocukları da unutmadı. Dış mahallelere yapılan yeni modern oyun parkları çocukların vazgeçilmez oyun alanlarından oldu.Aliağa...

Aliağalı minikler modern parkları sevdi
banner255

Son beş yılda yaptığı sosyal donatı alanları ile vatandaşlarına yeni yaşam alanları kazandıran Aliağa Belediyesi, çocukları da unutmadı. Dış mahallelere yapılan yeni modern oyun parkları çocukların vazgeçilmez oyun alanlarından oldu.

Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün koordinesinde yapılan çalışmalar kapsamında; Uzunhasanlar, Aşağı Şehit Kemal, Samurlu, Bozköy, Karakuzu, Güzelhisar, Çakmaklı, Helvacı, Kalabak ve Yeni Şakran mahallelerine yeni nesil modern oyun parkları kazandırıldı. Çocukların hizmetine sunulan yeni nesil modern oyun parklarına, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayan ‘Batık Gemi’ figürlü oyun grupları yerleştirildi.

Oyun grubu alanları çocuklar için daha güvenli ve hijyenik bir malzeme olan kauçuk zemin ile kaplandı. Led aydınlatmalarla donatılan parklar, gece kullanımı için de hazır hale getirildi. Modern park alanları, müdürlüğe bağlı ekipler tarafından yapılan peyzaj çalışmalarıyla yemyeşil bir görünüme kavuşturuldu.

Çocuklar için yapılan oyun parklarında yetişkinler de unutulmadı. Her yaştan insanın keyifli saatler geçirebileceği oyun parklarına yetişkinler için günün her saati spor yapabilecekleri spor aletleri yerleştirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner232