banner154

TVHB 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

TVHB 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şunladı dedi:

“Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye Cumhuriyeti Devletidir.

Türk Tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan 23 Nisan 1920 tarihi ile Türk Milleti kendi geleceğini kendisinin belirlemiş, egemenliğini milletin iradesine bırakmış ve bağımsızlığını tüm Dünyaya haykırmıştır.

TBMM’nin açıldığı bu gün, milletimizin istiklâl uğrundaki kararlılığını ve istikbale ilişkin umudunu paylaştığı gündür. 23 Nisan, Türk Milleti’nin gönlünde, milli iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığın sarsılmaz ifadesi olarak yer almıştır.

Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram, dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Yarınlarda ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın millî ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları ve dünyaya açık olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıl dönümünde Meclisimizin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’i, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.“
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner366

banner370

banner357