banner154

Toplu taşımaya termal kameralı drone ile havadan takip

KORONA VİRÜS’LE MÜCADELE KAPSAMINDA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA %50 DOLULUK VE SOSYAL MESAFE ŞARTI GETİRİLMESİ ÜZERİNE YALOVA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRDİ.

Toplu taşımaya termal kameralı drone ile havadan takip

Korona virüsle mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarına yüzde 50 doluluk ve sosyal mesafe şartı getirilmesi üzerine Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetimler gerçekleştirdi. Denetimde termal kamera taşıyan drone de kullanıldı.

Yalova Emniyet Müdürlüğü toplu taşıma araçlarına getirilen yüzde 50 doluluk ve yolcular arası sosyal mesafe şartını denetledi. Araçları durduran trafik ekipleri sürücüleri kurallara uymaları konusunda bilgilendirdiler. Öte yandan, araçlara korona virüsü tedbirlerini içeren afişler de asılarak halkın daha fazla bilgilendirilmesi için adım atıldı.

Bu esnada denetimlerde termal kameralı drone da kullanıldı. Yapılan denetimlerde araç içerisindeki yolcuların ve o esnada çevreden geçen vatandaşların da vücut ısıları anbean takip edildi. Yalova Emniyet Müdürlüğü bu denetimlerin bundan sonra da periyodik olarak sürdürüleceğini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner232