banner154

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 197’nci gününde

ÇOCUKLARININ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK MENSUPLARI TARAFINDAN DAĞA KAÇIRILDIĞI İDDİASIYLA HDP DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI ÖNÜNDE OTURMA EYLEMİ BAŞLATAN AİLELERİN EVLAT NÖBETİ 197’NCİ GÜNÜNE GİRDİ.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 197’nci gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 197’nci gününe girdi.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti, 197’nci gününde de devam ediyor. Yaklaşık 1 yıl önce 23 yaşındaki oğlu Özgür Ödümlü’ün Irak bölgesine kaçırıldığını belirterek oturma eyleminde olan Latife Ödümlü, burada aylardır oğlunu beklediğini söyledi. Ödümlü, “Oğlum, herkes gelip teslim oldu, annesine babasına kavuştu. Devlet bir şey yapmıyor, sen niye gelmiyorsun? Oğlum ne olur gel, hepimiz burada bekliyoruz. Evimizde huzur yok, sabaha kadar ağlıyoruz. Oğlum gel bir kere seni göreyim Allah canımı alsın bu dünyadan. Irak’a da gittim, gitmediğim kapı kalmadı. Sen gelmeyinceye kadar ben hiçbir yere gitmeyeceğim" dedi.

Aileler daha sonra ’Kahrolsun HDP, kahrolsun PKK’ sloganlarını atarak çadıra geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232