banner154

Havalimanında kalan bin 500 kişi yola çıktı

KORONA VİRÜS NEDENİYLE ÜLKELERİNİN HAVA SAHASINI KAPATMASININ ARDINDAN İSTANBUL HAVALİMANI’NDA KARABÜK’E GİDEN CEZAYİR, ÜRDÜN VE TUNUSLULARIN DA BULUNDUĞU OTOBÜSLER SAKARYA VE DÜZCE’DE TEM OTOYOLU ÜZERİNDE BULUNAN TESİSLERDE MOLA VERDİLER. OTOBÜSLER PARÇA PARÇA KARABÜK'E GÖNDERİLİYOR.

Havalimanında kalan bin 500 kişi yola çıktı

Korona virüs nedeniyle ülkelerinin hava sahasını kapatmasının ardından İstanbul Havalimanı’nda Karabük’e giden Cezayir, Ürdün ve Tunusluların da bulunduğu otobüsler Sakarya ve Düzce’de TEM otoyolu üzerinde bulunan tesislerde mola verdi. Otobüsler parça parça Karabük’e gönderiliyor.

Korona virüs salgınının yayılmasının ardından uçak seferlerin durdurulması nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda kalan, ülkeleri tarafından henüz kabul edilmediği bildirilen yabancı yolcuların terminaldeki bekleyişleri sona erdi. Aralarında Cezayir, Ürdün ve Tunusluların da bulunduğu yabancı uyruklu yolcular otobüsle Karabük’teki yurtlara gönderilmek üzere yola çıktı. Otobüsler geniş güvenlik önlemleri altında TEM otoyolu üzerinde Sakarya ve Düzce’de bulunan tesislerde mola verdi. Mola sırasında polis ve jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Molanın ardından otobüsler parça parça Karabük’e gönderiliyor.

26 otobüs Düzce’deki tesise gelerek mola verirken gün içerisinde toplam 70 otobüsün bin 500 yolcuyu Karabük’e götüreceği öğrenildi. Yolcuların Karabük’te bir yurtta karantinaya alınacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner232