banner154

Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a İndirim Göndermesi

İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İBB için bir başka aday olan Binali Yıldırım'a öğrenci akbili ve su indirimi konusunda göndermede bulundu. Öğrencilerle bir araya gelen İmamoğlu, kartlarda indirim yapıldığını belirterek öğrencilere "Sakın kopya çekmeyin" dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a İndirim Göndermesi

Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İBB Meclisi'nde alınan aylık öğrenci akbilinin 85 liradan 40 liraya düşürülmesine gönderme yaptı. Öğrenciler ile bir araya gelen İmamoğlu, "Sakın kopya çekmeyin" dedi.

İMAMOĞLU İSKİ VE UKOME'YE TALİMAT VERMİŞTİ

İmamoğlu 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında öğrenci akbilinin 85 liradan 50 liraya düşürülmesi ve su fiyatlarında yüzde 40 oranında indirim sözü vermişti. Seçimlerden sonra İBB Başkanlığı mazbatasını alan İmamoğlu, İBB Meclisi'nde bu konuyu gündeme getirdikten sonra İSKİ ve UKOME'ye gerekli talimatları vererek indirim için çalışma başlatılmasını istedi.

AK PARTİ'DEN 40 LİRA TEKLİFİ GELDİ

İmamoğlu'nun bu girişimleri üzerine AK Partili meclis üyelerinden karşı atak geldi. AK Partililer, İmamoğlu'nun bu teklifi üzerine yeni bir teklifte bulunarak 85 lira olan öğrenci akbilinin 50 lira yerine 40 liraya indirilmesini teklif etti.

İBB'YE KAYYUM ATANDI

AK Parti'nin itirazı üzerine İBB seçimlerinin YSK tarafından iptal edilmesiyle İmamoğlu'nun mazbatası 6 Mayıs tarihinde alınarak İBB'ye kayyum atanmasına karar verildi. Bu gelişmelerin üzerine İBB'ye kayyım olarak İstanbul Valisi Ali Yerlikaya atandı.

BİNALİ YILDIRIM, İNDİRİMLERİ MÜJDE DİYE DUYURDU

Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım'da 13 Mayıs tarihinde Twitter hesabı üzerinden su ve öğrenci akbiline indirim yapılacağını açıkladı. Yıldırım, "İstanbullulara müjdeli haber: Daha önce söz verdiğimiz gibi; kişi sayısı daha fazla olan hanelerde daha çok indirim olmak üzere, su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacak. Öğrenci akbili aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek. Hayırlı olsun." dedi.

MAMOĞLU'SUZ MECLİS'TE İNDİRİMLER KABUL EDİLDİ

Yerlikaya Başkanlığında toplanan İBB Meclisinde AK Partili üyeler, öğrenci akbilinin 40 liraya düşürülmesi ve suda yüzde 40'a varan indirim yapılmasını teklif etti. İmamoğlu'nun dahil olamadığı mecliste oy birliği ile öğrenci akbili 40 liraya, suda yüzde 40 indirim yapılması kabul edildi.

İMAMOĞLU, YILDIRIM'A GÖNDERME YAPTI

Bu gelişmeler üzerine İmamoğlu kendi YouTube kanalından öğrencilerle sohbet ettiği bir video paylaşarak Binali Yıldırım'a göndermede bulundu. İmamoğlu öğrencilerle yaptığı konuşmada, "Kartlarda indirim yaptık, haberiniz var mı?" diye sordu. Gençlerden teşekkür alan İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım'a gönderme yaparak, "Sakın kopya çekmeyin" dedi. Kaynak: Haberler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner333

banner232