banner154

Bir kentimizde vaka sayıları yeniden artışa geçti! Valilik'ten uyarı gecikmedi

Kastamonu Valiliği, kent genelinde koronavirüs vakalarında son dönemde artış olduğunu belirterek, vatandaşların maske, el hijyeni ve sosyal mesafe kurallarına titizlikle uyması gerektiğini ifade etti.

Bir kentimizde vaka sayıları yeniden artışa geçti! Valilik'ten uyarı gecikmedi

Kastamonu'da, yeni tip koronavirüs vakaları son dönemde artış gösterdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Valilik, vatandaşları maske, hijyen ve sosyal mesafe konusunda uyardı.

Vali Avni Çakır başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu, Kastamonu'da son günlerde artış gösteren koronavirüs vakalarını görüştü.

VATANDAŞLARIN DAHA DİKKATLİ OLMASI İSTENDİ
Toplantının ardından açıklamada bulunan Kastamonu Valiliği, Kastamonu'da il genelinde vaka sayılarında son dönemde artışlar olduğu, dolayısıyla bu aşamaya kadar yapılan başarılı çalışmaların boşa gitmemesi ve daha katı tedbirlerin uygulanması zarureti doğmaması için vatandaşlarımızın daha dikkatli olması, maskesiz sokağa kesinlikle çıkılmaması, bunun yanında el hijyenine ve mesafe kurallarına titizlikle uyulmasını istedi.

MASKE DENETİMLERİ SIKLAŞACAK
Açıklamada, maske denetimlerinin sıklaştırılacağı ve maskesiz sokağa çıkanlar hakkında cezai işlem uygulanacağına dikkat çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner232