banner154

589 nüfuslu köy karantinaya alındı giriş ve çıkışlar kapatıldı

ZONGULDAK'IN GÖKÇEBEY İLÇESİNE BAĞLI YEŞİL KÖY, 17 EVDE, TOPLAM 23 KİŞİDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLMESİ ÜZERİNE KÖY KARANTİNAYA ALINDI. 14 GÜN KARANTİNADA OLACAK OLAN KÖYE GİRİŞ ÇIKIŞLAR YASAKLANDI.

589 nüfuslu köy karantinaya alındı giriş ve çıkışlar kapatıldı
banner347

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesine bağlı Yeşil köy, 17 evde, toplam 23 kişide korona virüs tespit edilmesi üzerine köy karantinaya alındı. 14 gün karantinada olacak olan köye giriş çıkışlar yasaklandı.

Edinilen bilgiye göre Zonguldak’ın Gökçebey İlçesine bağlı Gökçebey’e bağlı, 589 nüfuslu Yeşil köyde, 17 evde yaşayan 23 kişinin korona virüs testi pozitif çıktı. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, köyde yaptığı filyasyon çalışmasının ardından 75 kişinin de korona virüse yakalananlarla temaslı olduğunu tespit etti. Yapılan çalışmaların ardından jandarma ekipleri tarafından köyün girişi kapatılarak giriş ve çıkışlar 14 gün boyunca yasaklandı.

Mahalle sakinlerinden Selahattin Kütükçü, "Bu mahallede çok yok. Diğer mahallede çok. Bizlere test yapılmadı. 14 gün karantinaya alındık” şeklinde konuştu.

Köy giriş ve çıkışları da jandarma ekiplerince bariyerlerle kapatılırken Jandarma, köyün giriş ve çıkışlarına uyarı levhası asarak köy 14 gün boyunca giriş ve çıkışlara kapatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner232