GAZİANTEP:
EBEVEYN VE ÇOCUK İLİŞKİLERİ SEMİNERİ
banner66

Çocuk ve Ergen Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Cem Gökçen, Özel Masal Vadisi Anaokulu tarafından düzenlenen yedinci geleneksel kahvaltı buluşmasında “Ebeveyn ve Çocuk İlişkileri” konulu seminer verdi. Yrd. Doç. Dr. Gökçen, 0- 11 yaş arasındaki gelişimi ve bu yaşlarda karşılaşılabilecek sorunlar ve çözüm yolarını anlatarak, anne babalığın önemli olduğunu söyledi. Yrd. Doç. Dr. Gökçen, “Anne-babalık, çocukların fiziksel gereksinimlerini karşılamaktan daha fazlasıdır. Başarılı ebeveynlik, onların kişilik gelişimlerine ve yaşamdaki başarılarına katkıda bulunmaktır” diye konuştu.

Her yaş basamağında çocuğun aşması gereken engeller ve tamamlaması gereken görevler olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Gökçen, “Bu basamakların bilinmesi, o dönemlerde çocukla kurulacak ilişkinin sağlıklı olması ve ebeveyn çocuk arası ilişkinin ileriki hayat dönemlerinde de uyumlu gidebilmesi açısından önemlidir. Anne ve babalar çocukların geleceklerini biçimlendirmektedir. Her gelişim döneminde çocukların davranışları farklı olduğu için ebeveynlerde kendilerini hazırlamalı ve uygun davranışlar içinde bulunabilmelidirler” ifadelerini kullandı.

Mavera Danışmanlık tarafından organize edilen programda konuşan Özel Masal Vadisi Anaokulu kurucusu Psk Danışman Mükrime Polat, okul olarak velilerle her yıl kahvaltıda bir araya geldiklerini, bir uzmandan çocuk yetiştirmeyle ilgili seminer aldıklarını belirtti. Geleceğin Türkiye’sinde bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde okul yanında bilinçli anne ve babanın büyük önem taşıdığını da sözlerine ekledi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner107

banner69

banner108

banner58

Boşanma Kavgası: 16 Yaralı, 10 Gözaltı
Ayrı yaşayan ve boşanma kararı alan çiftin yakınlarının tartışması kavgaya dönüştü. Kavgada 16...

Haberi Oku