banner154

ESOGÜ ’Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı’nda stant açtı

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU'NUN (YÖK) COVİD-19 SALGINININ YÜKSEKÖĞRETİM SİSTEMİ ÜZERİNDEKİ OLUMSUZ ETKİLERİNİ AZALTMAK VE ÜNİVERSİTELERİN YURT DIŞINA SANAL ORTAMDA TANITILMASINI SAĞLAYARAK, TÜRKİYE’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİ AKIŞINI HAREKETLENDİRMEK AMACIYLA DÜZENLEDİĞİ 'STUDY İN TURKEY YÖK SANAL FUARI' BAŞLADI.

ESOGÜ ’Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı’nda stant açtı

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Covid-19 salgınının yükseköğretim sistemi üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak ve üniversitelerin yurt dışına sanal ortamda tanıtılmasını sağlayarak, Türkiye’ye uluslararası öğrenci akışını hareketlendirmek amacıyla düzenlediği ’Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı’ başladı.

Sanal fuar ile Türkiye’nin diplomatik temsilciliğinin bulunduğu 142 ülkede dikkatlerin Türkiye’ye çekilmesi hedefleniyor. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) de fuarda açtığı sanal stant ile kendisini tanıtıyor. Online ESOGÜ standını ziyaret edenler üniversite hakkında broşür, resim ve videolarla bilgilendirilirken, dileyen ziyaretçiler uzman ESOGÜ personeli ile sanal sohbet gerçekleştirerek sormak istediği soruları da yöneltebiliyor. 190 üniversitenin stant açtığı “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı” 20-22 Temmuz 2020 tarihleri arasında //www.virtualfair-yok.gov.tr/ adresinden ziyaret edilebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner232