banner154

Kocaeli’de zararlı böceklerle mücadele için bin keklik doğaya salındı

Kocaeli’de Tarım Alanlarına Zarar Veren Kene, Çekirge, Süne Gibi Böceklerle Mücadele Etmek Amacı İle Doğa Koruma Ve Milli Parklar Kocaeli Şube Müdürlüğü Tarafından Bin Tane Keklik Salındı.

Kocaeli’de zararlı böceklerle mücadele için bin keklik doğaya salındı
banner255

Kocaeli’de tarım alanlarına zarar veren kene, çekirge, süne gibi böceklerle mücadele etmek amacı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Kocaeli Şube Müdürlüğü tarafından doğaya bin keklik salındı.

banner342
Doğa Koruma ve Milli Parklar Kocaeli Şube Müdürlüğü, tarım alanlarına zarar veren kene, çekirge, süne gibi böceklerle mücadele etmek amacı ile farklı bir çalışmaya imza attı. Yaban hayatının zenginleştirilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında tarım alanlarının korunması için bin adet keklik doğaya salındı. Proje kapsamında Konya’da bulunan bir çiftlikte yetiştirilen keklikler, doğaya salınmak üzere Kocaeli’ye getirildi. Kafeslerle Körfez-Dilovası ilçelerine götürülen keklikler, av yasağının bulunduğu yaban hayatı iyileştirme sahasında doğaya salındı. Kafeslerden salınan keklikler, uçarak farklı noktalara kondu.

Salınan kekliklerin, yaban hayatı iyileştirme sahasında üreyerek çoğalması ve farklı bölgelere yayılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner334

banner336

banner234

banner343

banner325

banner326

banner232