banner154

Böyle belediye başkanı mı olur.? – Neşet Tarhan

Yerel seçim çalışmaları başladı.. 

Seçime sayılı günler kalınca belden aşağı vurmalar da arttıkça arttı.. Son günlerde Esra Erol’a katılarak işsiz olduğunu söyleyen bir gence ‘Gelsin yardımcı oluruz’ demesiyle rakiplerinin topa tuttuğu Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın bugün birkaç fotoğrafı geldi haber merkezimize..

Fotoğraflara bakınca kendi kendime ‘Böyle belediye başkanı mı olur.?’ dedim..

Alışmışız ya sıcak koltuklarından kalkmayanlara, vatandaşın iyi gününde, kötü gününde yanında olmayanlara.. Garip geldi fotoğraf bana.. Bir de yanında 20 koruma, 5 şoför, eşleri evde kendileri her gün etkinlikte olan başkanlara alışmışız ya.! 

‘Kapımız sonuna kadar açık’ diyerek kapısını çalan vatandaşların en ufak sorununu çözmeyenlere.. ‘Ben olmazsam parti silinir gider’ zihniyetinde olanlara alışmışız ya.. 

Eşiyle birlikte çat kapı çaldığı kapıda oturup sıkma börek açan belediye başkanı mı olur.? Yer sofrasına oturan..

Alışık değiliz ya, görüntü garip geliyor.. 

Ama Neşet Tarhan göreve geldiği ilk günden bu yana hiçbir zaman bu çizgisinden ödün vermedi.. Bundan dolayıdır ki partili partisiz Mezitliler’in gönlünde taht kurdu.. Sevgilerini, saygılarını kazandı..

Bir işe almadığı partililere yaranamadı, bir her dediklerine ‘tamam’ demediği örgüte yaranamadı.! Kısacası siyaset yapmadı, başkanlık yaptı.. İyi de yaptı.. 

CHP Mezitli’de güçlü; güçlü olunca da taliplisi çok oluyor.. Bundan dolayıdır ki Neşet Tarhan’ı yıpratma siyaseti de fazlasıyla görülüyor.. Demokratik bir yarış olarak sayın Tarhan’ın karşısında rakip olan aday adaylarına diyecek hiçbir söz yok, fakat yıllardır Tarhan üzerinden siyaset güden ve bunu son günlerde eleştirisel olarak parti disiplininden uzaklaşıp içki masalarında vatan kurtarma edasıyla yapanlara sözüm..

Sizden belediye başkanı olmaz.. Belediye başkanlığına aday adaylığını açıklayarak meclis üyeliğine razısınız ya; meclis üyesi bile olmaz.! 

YORUM EKLE

banner306

banner219

banner234

banner297

banner256

banner307

banner232