banner154

Tatvan Belediyesi ilaçlama ekibi iş başında

BİTLİS’İN TATVAN BELEDİYESİ, SICAK YAZ GÜNLERİNDE VATANDAŞLARIN AÇIK VE KAPALI ALANLARDA DAHA RAHAT VAKİT GEÇİRMESİNİ SAĞLAMAK VE HAŞERELERİN ZARARLI ETKİLERİNİ EN AZA İNDİRMEK İÇİN LARVA ÜREME NOKTALARINDA DÜZENLİ OLARAK YAPTIĞI İLAÇLAMA ÇALIŞMALARININ DIŞINDA SOKAKLARDA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI DA GECE GÜNDÜZ SÜRDÜRÜYOR.

Tatvan Belediyesi ilaçlama ekibi iş başında

Bitlis’in Tatvan Belediyesi, sıcak yaz günlerinde vatandaşların açık ve kapalı alanlarda daha rahat vakit geçirmesini sağlamak ve haşerelerin zararlı etkilerini en aza indirmek için larva üreme noktalarında düzenli olarak yaptığı ilaçlama çalışmalarının dışında sokaklarda ilaçlama çalışmalarını da gece gündüz sürdürüyor.

Tatvan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilaçlama çalışmalarını tüm mahallelerde belirlenen program dâhilinde sürdürüyor. Bu kapsamda ilaçlama ekipleri; yeşil alan, ağaç ve bütün mahalle ile sokaklarda haşereye karşı gece geç saatlere kadar ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor. Söz konusu çalışmayla doğaya ve insan sağlığına zararlı canlıların üremesinin de önüne geçen ekipler, ilaçlama çalışmalarında Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan onaylı, insan sağlığına uygun ilaçları kullanıyor.

Vatandaşlardan gelen tüm ilaçlama taleplerini karşılayan ilaçlama ekipleri, halkın özellikle de çocukların sağlığını korumak amacıyla erişkin haşerelerin barınma alanları olan bütün parklar ve bahçeleri düzenli olarak ilaçlıyor. Belli bir periyot dahilinde yapılan ilaçlama çalışmalarının yaz sezonunun sonuna kadar devam edeceği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner232