banner154

Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali

Çukurova kültürü çok alışık değil öyle film festivali filan.. Popüler işleri severiz genelde; konser olacak, mümkünse yemekli.. Aile gazinosu kültüründen geldiğimizdendir sanırım..

Resim sergisi sevmeyiz pek; mümkünse kermes olsun bol sıkmalı ayranlı..

Bölgenin yapısında var bu genelleme; sadece Mersin ya da Adana’ya has bir durum değil..

Ama bu tabuları yıkmak için yola çıkmış birkaç genç adam bize de film festivalini sevdireceğe benziyor.. 

Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali bu yıl 5. kez düzenleniyor.. 

Bu güne kadar alanlarını hep sanata açan ve Mersin’in sanat meydanı haline gelen Forum Mersin AVM tarafından düzenlenen ve Daraba Ajans tarafından organize edilen Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’ne bu yıl ilk kez katıldım..

Daha davetiyeyi elime aldığımda ne kadar ‘şık’ bir organizasyon olabileceğini tahmin ettiğim Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali, gerçekten muhteşem bir organizasyonu Mersinliler ile buluşturdu..

Atıf Yılmaz’ın eşi Deniz Türkali ve Türk Sinemasının ‘sultan’ lakaplı oyuncusu Türkan Şoray’ın da katıldığı gala gecesi görülmeye değerdi..

Forum Mersin AVM Atıf Yılmaz Meydanı’nda gerçekleştirilen kokteyl ve sonrasındaki ödül töreni, Mersinliler’in aslında bu tür organizasyonlara ne kadar aç olduğunun bir göstergesiydi adeta.. 

Davetiye ile giriş yapılan meydanın etrafındaki kalabalık, kısa film yarışmasına katılan gençlerin heyecanı ve davetlilerin şıklıkları, ödül töreni olgusunun Mersin’de giderek yerine oturduğunun bir göstergesi idi..

Buradan iki kişiyi canı gönülden kutlamak istiyorum.. 

Birincisi Forum Mersin AVM’yi bir ticarethane olarak görmeyen, her zaman halkın aktif kullanımına açan, sanatın, sporun buluşma noktası olması için elinden geleni yapan ve ‘kent meydanı’ eksikliğini Mersinliler’e hiçbir zaman yaşatmayan Forum Mersin AVM’nin Genel Müdürü Adem Erol

Ve 

Bu organizasyon için ciddi bir emek ve zaman harcayan Daraba Ajans Yönetim Kurulu Başkanı sevgili dostum Cezmi Yılmaz’ı kutluyor, Mersinliler adına teşekkürlerimi iletiyorum..
YORUM EKLE

banner357

banner254

banner333

banner232