banner154

5 bin kişiye ay yıldızlı aşure ikram edildi

Döşemealtı Belediyesi Birlik, Beraberlik Ve Dayanışmanın En Güzel Örneğinin Yaşandığı Muharrem Ayı Dolayısıyla 5 Bin Kişiye Aşure İkrami Yaptı. Bahçeyaka Mahallesi Hacı Ramazan Altun Müze Konseptli Merkez Cami Yanında Bulunan Parkta Kurulan Kazanlarda Pişirilen Aşure Vatandaşlara Dağıtıldı.

5 bin kişiye ay yıldızlı aşure ikram edildi
banner255

Döşemealtı Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla 5 bin kişiye Aşure ikramı yaptı. Bahçeyaka Mahallesi Hacı Ramazan Altun Müze Konseptli Merkez Cami yanında bulunan parkta kurulan kazanlarda pişirilen Aşure vatandaşlara dağıtıldı.

banner342
Döşemealtı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel hale getirilen Aşure ikramına bu yılda vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sabah saatlerinde kaynamaya başlayan kazanlarda tam 5 bin kişilik Aşure hazırlandı. Üzeri Döşemealtı Narı ile süslenen ile Türk Bayrağı motiflerinin yer aldığı kazanlarda pişen Aşureyi Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, kendi elleriyle vatandaşlara ikram etti.

Aşure ikramına Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, birim müdürleri ile pazar esnafı ile çok sayıda vatandaş katılırken, Belediye Başkanı Genç dağıtımın ardından hem vatandaşlarla sohbet edip hem de aşure yedi. Genç, "Paylaşmanın simgesi haline gelen aşure gününün birliğimizin ve beraberliğimizin simgesi olmasını ve İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner334

banner336

banner234

banner343

banner325

banner326

banner232