banner154
banner235

Yüreğir Ziraat Odası’ndan çiftçilere “ÇKS” uyarısı

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, 2017 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) başvuruların 30 Haziran’da sona ereceğini belirterek, halen kayıt yaptırmayan çiftçilerden kayıtlarını son güne bırakmamalarını istedi.

Yüreğir Ziraat Odası’ndan çiftçilere “ÇKS” uyarısı
banner255
Doğan, yaptığı açıklamada, çiftçinin her türlü tarımsal faaliyetini kayıt altına alan ÇKS’nin, devlet destekleme ödemelerinin denetlenmesi, izlenmesi ve raporlanıp sorgulanması açısından önemli bir veri tabanı oluşturduğunu belirtti. Tarımsal desteklemelerden faydalanmanın ön şartı olan ÇKS’ye başvuruların sona ermesine artık sayılı günler kaldığını ifade ederek, kayıt yaptırmayan çiftçileri uyaran Doğan, “üreticilerimizin kayıt ve güncellemelerini yapabilmeleri için, istenilen belgelerle birlikte 30 Haziran 2017 tarihine kadar bağlı bulundukları ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlükleri ile ziraat odalarına başvuruda bulunmaları gerekiyor” dedi.

Bu konuda çiftçileri sürekli kısa mesajlar göndererek de uyardıklarının altını çizen Doğan, çiftçilerin, mağduriyet yaşamamak ve desteklemelerden yararlanabilmek için kayıtlarını mutlaka yaptırmaları gerektiğini kaydetti.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232