banner154
banner235

Suriyeli Türkmen yetimlere iftar

Adana Büyükşehir Belediyesi, iç savaşın yaşandığı Suriye’de rejim güçlerine karşı Türkmendağı’nı savunurken şehit düşen mücahitlerin çocukları için Hatay’ın Yayladağı ilçesinde kurulan yetimhanede iftar programı düzenledi.

Suriyeli Türkmen yetimlere iftar
banner255

Anneleriyle birlikte hayata tutunmaya çalışan 350 yetim çocuk, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin iftar sofrasında barış için dua etti. Adana’da kurulan 6 çadırda Ramazan ayı boyunca günlük 4 bin 500 kişiye iftar yemeği ikram eden, 15 bin aileye gıda kolisi dağıtımını sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı görevlileri, Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda Suriyeli Türkmen yetimler için de iftar sofrası kurdu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Fikret Doğan ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Fatih Karayandı’nın koordinesinde gerçekleştirilen iftar programında et kavurma, pirinç pilavı, mercimek çorba, tatlı ve Adana karpuzu ikram edildi. Fikret Doğan, Türkmen yetimlerle yakından ilgilenirken, Fatih Karayandı yemek dağıtımında bizzat görev aldı. Okunan ezanın ardından iftarlarını açan yetimler, ülkelerindeki iç savaşın bir an önce sona ermesi ve barışın gelmesi için dua etti. Doğan ve Karayandı, yetimhanenin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması konusunda da yetkililerle görüşmelerde bulundu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232