banner154

STK’lar Adana için kenetlendi

Adana’da faaliyetlerini sürdüren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri bir araya gelerek ‘Kent için neler yapabiliriz’ konusunu tartışıp güç birliği yaptı.

STK’lar Adana için kenetlendi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi Başkanı Suat Yahşi’nin ev sahipliğinde Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) Başkan Sefa Noyaner, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu,Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkan Yardımcısı Nadir Vurankaya Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkan Yardımcısı Hakan Özdeğer bir araya geldi.

Samimi ortama da geçen toplantıda Başkanlar Adananın geleceği ve sorunlarını değerlendirirken çözümü noktasında ortak nokta aradılar.

“ORTAK PAYDA ADANA”

Toplantıda söz alan STK temsilcileri, Adana’nın yaşadığı sorunlarını dile getirerek bu sıkıntıların belediye başkanları ve milletvekillerine iletilmesi karalaştırıldı.

“Ortak payda Adana” diyen Başkanlar; “Artık kentimiz için ciddi anlamda bir yerden başlamamız gerekiyor. Beraber olur, güçlü ve dik durursak daha etkili olacağımıza inanıyoruz. Başarmanın zamanı geldi. Artık Adana’mız için bir yol almak istiyorsak sıkıca Kenetlenmeliyiz. Gelecek nesillere bunları çok daha iyi ve nitelikli bir şekilde aktarmalıyız” dediler.

Toplantıda ayrıca "Adana milletvekilleri ile belediye başkanlarının STK'lar ile ilişkilerini artırarak temas halinde olmaları, bilgi alışverişinde bulunmaları Adana'mızın yararına olacaktır" görüşünde birleşildi.

Katılımcılar toplantıların bundan sonraki süreçte her ay mutat olarak yapılması kararını aldılar.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232