banner154
banner235

Seyhan Belediyesi üniversite öğrencilerine Adana’yı gezdirdi

Ailelerinden yüzlerce kilometre uzakta üniversite eğitimini almak için Adana’ya gelen gençlere Seyhan Belediyesi şehir turu düzenleyerek Adana’yı tanıttı.

Seyhan Belediyesi üniversite öğrencilerine Adana’yı gezdirdi
banner255
Hayatı boyunca Adana’ya hiç yolu düşmemiş ancak 2016-2017 eğitim öğretim yılanda Adana’daki üniversiteleri kazanarak memleketlerinden ayrı yaşayacak olan öğrencilere Seyhan Belediyesi, Adana’yı tanıtan bir şehir turu düzenledi. Gençlerin Adana’yı daha iyi tanıyabilmeleri adına şehirde bulunan tarihi yerler ve sosyal yaşam alanları ile kültürü tanıtıldı.
Adana’ya ilk defa geldiklerini belirten öğrenciler, Seyhan Belediyesi’nin etkinliğini duyunca katılma ihtiyacı hissettiklerini ve kendilerine faydalı olduğunu belirtti. Öğrenciler, “Bizler ailelerimizden ayrılarak yüzlerce kilometre uzaktan bu kente geldik. Yıllarca bu şehirde yaşayacağız ancak hayatımızda ilk defa geldiğimiz bu kenti pek tanımıyoruz. Bu anlamda Seyhan Belediyesi’nin böyle bir etkinliği olduğunu duyunca katılma ihtiyacı hissettik. Bize oldukça faydalı bir gezi oldu. Adana’nın kültürünü ve sosyal yaşamını tanıma fırsatı bulduk. Bu anlamda Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür ederiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232