banner154
banner235

Okçuluk il spor merkezi kursları devam ediyor

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde “İl Spor Merkezleri” kapsamında açılan okçuluk kursuna ilgi artıyor.

Okçuluk il spor merkezi kursları devam ediyor
banner255
 Okçuluk Bölge Antrenörü Eskitütüncü:
 "Amacımız okçuluğu ilimize tanıtmak ve kulüplere yeni sporcular kazandırmak "

Ata sporu okçuluğun Adana’da büyük ilgi görmesinin kendilerini gelecek için umutlandırdığını belirten, Okçuluk Bölge Antrenörü Akın Eskitütüncü, “Amacımız okçuluğu İlimize tanıtmak ve yeni sporcular kazandırmak. Alt yapı çalışmalarımız bu düzeyde devam ediyor. Gelecek adına kentimizi başarılı sporcuların yetişmesini bekliyor. Çocuklarını spora yönlendiren ve desteklerini veren ailelere teşekkür ederim” dedi.

Eskitütüncü, okçuluk kursuna ilk etapta 60’ın üzerinde 9-14 yaş arası sporcunun katıldığı belirtilirken, bu sayının artacağını söyledi. 5 Ocak Fatih Terim Stadı altında bulunan Okçuluk Salonu’nda verilen eğitimlerde temel okçuluğa yönelik dersler alan kursiyerlere ayrıca okçulukta kullanılan malzemelerin tanıtıldığını ifade eden Eskitütüncü, 2 ay süren kurs sonunda başarılı sporcuları kulüplere yönlendireceklerini kaydetti.

Bölge Antrenörü Akın Eskitütüncü, kursun haftanın 3 günü 3 seans şeklinde olduğunu tesis, malzeme ve diğer sorunların çözümüne katkılarından dolayı Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257