banner154

Mahmut Çelikcan: Yol sorununu büyük ölçüde çözdük

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ilçede yol sorunun büyük ölçüde çözümlediklerini söyledi.

Mahmut Çelikcan: Yol sorununu büyük ölçüde çözdük
Bugüne kadar Yüreğir'de girilmedik mahalle bırakmadıklarını belirten Çelikcan, "Düzgün bir planlama yaparak hangi mahallemize ne zaman gireceğimizi muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza bildiriyoruz. Hava muhalefeti ve çok büyük bir aksilik olmadığı sürece belirttiğimiz zamanda veya o zamana yakın bir süre içerisinde çalışmalarımıza başlıyoruz" dedi.

Görev yaptığı süre içerisinde 20 yılda yapılan yol çalışmasından daha fazla yol çalışması yaptığını belirten Çelikcan, " Bugüne kadar 435 bin ton asfalt, 1 milyon metrekare sathi kaplama çalışması yapıldı. Yüreğir'de yol sorunun büyük ölçüde çözdük. Çalışmalarımızı aksatmadan devam ettiriyoruz" dedi.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Doğankent Kışla Mahallesine giderek tamamlanan yol çalışmalarını inceledi. Mahalle Muhtarı Selahaddin Yiğit ve vatandaşlar Başkan Çelikcan'a yaptığı hizmetler için teşekkür ettiler. Muhtarlık binasında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Çelikcan yapılan yolların karayollarında standardında olduğunu belirtti.

Solaklı Cumhuriyet Mahallesinde devam eden asfalt çalışmaları hakkında da bilgi alan Çelikcan yapılan yolların dayanıklı ve uzun süre kullanılması için büyük çaba harcadıklarını belirtti. Mahalle muhtarı Şehmus Kılınç yolların çok güzel yapıldığını ve uzun yıllar yol sorunu yaşamayacaklarını belirterek Başkan Çelikcan ve tüm ekibe teşekkür etti.

Yüreğir'de yol çalışmalarının bir kaç koldan devam ettiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Ulubatlı Hasan ve Kiremithane Mahallelerimizde asfalt kaplama çalışmaları tamamlandı. Dadaloğlu Mahallemizde ise asfalt kaplama çalışması devam ediyor. Diğer ekiplerimiz ise yeni yolların açılması ve yeni açılan yollara stabilize serilmesi işlerine devam etmektedirler. Bize bağlı olan bütün köylere girilmişti. Yakında köylerde sathi kaplama çalışmalarımız da başlayacaktır" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2015, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232