banner154

Dayakçı kocalara Mehmetçik terapisi

Adana İl Jandarma Komutanlığı tarafından eşlerine dayak atan kocalara yönelik aralarında sosyal hizmet uzmanlarının da bulunduğu bir heyet tarafında terapi uygulandı.

Dayakçı kocalara Mehmetçik terapisi
 
Adana İl Jandarma Komutanlığı, aile içi şiddetin önüne geçmek için ailelere kucak açmaya devam ediyor. Daha önce eşlerinden şiddet gören kadınlara Çocuk ve Kadın Koruma Kısmı tarafından yardım ve terapi uygulanırken bu kez erkeklere terapi uygulandı. Kadınlar eşleri tarafından şiddete maruz kaldığı için koruma altına alınırken erkeklere de eşlerine şiddet uygulamaması için hukuki süreç ve diğer konular anlatıldı. Jandarmanın mahkeme kararıyla 17 kadını koruma altına aldığı ve yine mahkeme kararıyla bunlara şiddet uygulanan erkeklere 4'er kişilik gruplar halinde İl Jandarma Komutanlığı'nda, İl Jandarma Komutan Yardımcısı, Çocuk ve Kadın Koruma Kısmı, Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Kısmı, Hukuk İşlem Uzmanı ve Sosyal Hizmetler Uzmanından oluşturulan bir heyetle koruma altına alınan bayanların eşleri A.Ü., C.B, T.S. ve A.T. isimli şahıslara terapi uygulandı.
 
Terapide şiddetin nedenlerini ortadan kaldırmak maksadıyla daha önce sorunları dinlenmiş olan bayanların eşleri dinlenerek, çözüm önerilerinde bulunuldu. Eşlere şiddet uygulanıldığı takdirde karşılaşabilecekleri hukuki yaptırımlar hakkında Hukuk İşlem Uzmanı tarafından, öfke kontrol sisteminin uygulanması hakkında sosyal hizmetler uzmanı tarafından bilgi verildi. Ayrıca, koruma altına alınan ailelerin bağlı bulundukları jandarma karakol komutanlıkları tarafından resmi ve sivil ekiplerce sık sık kontrol edildikleri, Çocuk ve Kadın Koruma Kısmı ile Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Kısmı tarafından ziyaret edilerek kadın haklarının korunması ile ilgili yasalar hakkında bilinçlendirildikleri hususunda eşlere bilgi verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner232