banner154

CHP'den Cumhurbaşkanlığı Seçimi Eğitimi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik parti içi eğitim çalışmasına başladı.

CHP'den Cumhurbaşkanlığı Seçimi Eğitimi
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın katılımıyla gerçekleşen ilk eğitim çalışmasında parti eğitmenleri bilgilendirildi.
Eğitim çalışmasının açış konuşmasını yapan CHP Adana İl başkanı Orhan Sümer, “Yeni cumhurbaşkanı ilk defa bu seçimlerde halk tarafından belirlenecek. Ülkemizde tek adam hükümranlığı var. AKP iktidarında demokrasi döneminin bozulduğu, yasama, yürütme ve yargının tek elde toplandığı bir ülkede yaşıyoruz. Ülkemiz başbakanın ağzından çıkan sözler ile kanun hükmünde kararname haline dönüştürülerek yönetiliyor. İktidara muhalefet eden bütün herkes örgüt ile ilişkilendirilip yargı yoluyla tutuklanmaktadır. Meclis muhalefete kulak tıkayarak 'çoğunluk bende ben ne istersem onu yaparım' şeklinde hareket ediyor. Böyle bir dönemde birleştirici bir cumhurbaşkanına, tüm toplumu kucaklayan bir isme ihtiyacımız var” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın yaptığı eğitim çalışmasında cumhurbaşkanı seçiminde sandık kurulu görevlilerinin, bölge sorumlularının, okul sorumluların, sandık görevlilerinin ve müşahitlerin (gözlemci) görev ve sorumlulukları anlatıldı. Atıcı, "Seçimlerde illerin komutanı il başkanları, ilçelerin komutanı ilçe başkanları. Herkes bu hiyerarşiye uymak zorundadır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner232