banner154

CHP Adana'da anket skandalı!

CHP'de Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yönelik yapıldığı iddia edilen anket oyununun bir benzerinin de Adana’da yaşandığı iddia ediliyor. Kentte isimleri büyükşehir adaylığı için geçen Seyhan ve Çukurova belediye başkanlarıyla ilgili anketin sonuçlarının Genel Merkez’de değiştirildiği öne sürülüyor

CHP Adana'da anket skandalı!
banner255

CHP'de İstanbul'da yaşanan anket skandalı şimdi de Adana'ya sıçradı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla Adana Büyükşehir Belediyesi için yaptırılan anketin sonuçlarının Genel Merkez'de değiştirildiği iddia ediliyor.

İddiaya göre Objektif firmasının kentte gerçekleştirdiği ankette Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin en yakın rakibi Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a 7 puan fark atarak birinci çıktı. Bu anket sonucu Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'a verildi.

Ancak Torun, Kılıçdaroğlu'nun iki danışmanıyla birlikte anketi değiştirdi. CHP liderinin önüne giden ankette Karalar, 7 puan farkla birinci gösterildi. Partide adaylara yönelik bu skandal ise firma sahibinin anketle ilgili Genel Merkez'de yaptığı sunumda ortaya çıktı. Olayın ortaya çıkmasının ardından Kılıçdaroğlu'nun, Torun ve iki danışmanına tepki gösterdiği öne sürülüyor.
CHP tarafından İstanbul'da yaptırılan anketlerde partinin 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin isminin çıkarıldığı iddia edilmişti.

İLK OYUN İNCE'YE

Birden fazla şirkete yaptırılan anketlerden İnce'nin isminin açık ara çıktığı ancak sonuçların değiştirildiği öne sürülmüştü. Buna gerekçe olarak ise CHP liderinin aylar önce kafasından sildiği İnce ismini anket listesine bile koydurtmaması gösterildi.

Kaynak: Yeni Asır

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner325

banner232