banner154
banner235

Çelikcan: “Biz bu topraklarda kader birliği, gönül birliği yapıyoruz”

Başkan Çelikcan, eşi Mehtap Çelikcan ile birlikte "Komşumla Kardeşim" projesi kapsamında Levent Mahallesi'ndeki Çetin Topçuoğlu Kültürevi'nde eğitim gören çocukların aileleriyle bir araya geldi. 

Çelikcan: “Biz bu topraklarda kader birliği, gönül birliği yapıyoruz”
banner255

Yüreğir'de yapılan hizmetlerin insana dokunan hizmetler olduğunu belirten Çelikcan ''Yüreğir'de sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalar yapıyoruz. İnsana dokunan projelerle vatandaşlarımızın yanındayız. Göreve geldikten sonra 11 adet kültür evini Yüreğirlinin hizmetine sunduk. Buralardan 7'den 70'e bütün vatandaşlarımız faydalanıyor. Bakın sizlerle bir araya geliyoruz. Vatandaşlarımız birbirleriyle tanışıyor, kaynaşıyor. Sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra meslek kursları ve ders takviye kurslarıyla ailelere destek oluyoruz. Yılda 30 bin insanımız buralardan faydalanıyor. Biz sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz. Düzenlediğimiz bu etkinliklerle burada eğitim gören ailelerimizi birbirleriyle tanıştırıp kaynaştırıyoruz. Buralar birer eğitim yuvası oldu" şeklinde konuştu.


Yardımlaşma, dayanışma ve iyi komşuluk ilişkilerinin toplum fertlerinin sahip olması gereken güzel örnekler olduğunu belirten Başkan Çelikcan, "Dayanışma ve iyi ilişkiler sayesinde toplumlar ve ülkeler kalkınırlar. Kurtuluş mücadelemiz ve yakın tarihte yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı aziz milletimizin destansı direnişi ve dayanışma hali bu birliktelik ruhuna en güzel örnektir. Vatandaşlarımız birlik ve bütünlük içerisinde hareket ederek Kurtuluş Savaşı'nda döneminde düşmanı vatanımızdan söküp atmıştır. 15 Temmuz hain darbe girişiminde ise Türk Milleti bir ve bütün olarak tanka, topa, uçağa göğsünü siper etmiş, liderine ve ülkesine sahip çıkmıştır. Birlik ve bütünlüğümüzü devam ettirdiğimiz sürece bizleri bölmek için aramıza nifak tohumları ekmek isteyen vatan hainleri her zaman hüsrana uğrayacaklardır. Binlerce yıldır bu topraklarda gönül birliği, kader birliği yapmış bir milletin evlatları olarak her zaman bir ve bütün olmalıyız. Ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı dostluğumuzu ve kardeşliğimizi iyice pekiştirelim. Birliğimizi ve bütünlüğümüzü devam ettirdiğimiz sürece ülkemiz üzerinde oynanan bütün oyunlar boşa çıkacaktır" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner140

banner227

banner297

banner256

banner307

banner232