banner154
banner235

ASKİ'den Yumurtalık'ta yeni proje

 JİCA kredisi ile Yumurtalık'a can suyu akıyor.

ASKİ'den Yumurtalık'ta yeni proje
banner255

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), JICA kredisiyle Adana'ya sağlıklı içme suyu ulaştırılacak. ASKİ Yatırım ve İnşaat Daire Başkanlığı tarafından Yumurtalık'ta gerçekleştirilecek projenin ilk adımları atıldı. Yumurtalık ile Ceyhan bölgesini kapsayan ve yaklaşık 30 kilometre uzunluğunda olan hat, bölge halkının temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşmasına olanak sağlayacak. ASKİ ekipleri, proje kapsamında 350 mm'lik Duktil AÇP boru döşeme çalışması yapıyor.

Yeni hat tamamlandıktan sonra Kurtpınarı, Karatepe, İncirli, Kurtkulağı, Narlık, Çevretepe, Körkuyu, Gölovası, Hamzalı, Narlıören, Demirtaş ve Sugözü başta olmak üzere çok sayıda mahalle ve köyün sağlıklı içme suyu sorunu çözülmüş olacak.
Çalışmaları yerinde inceleyen ve denetleyen ASKİ Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu, "Bir şey değişecek, her şey değişecek" dediklerini belirterek, “Her şey değişsin diye gece gündüz demeden çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıklı içme suyuna ve sorunsuz kanalizasyon şebekelerine kavuşmaları için gerek ASKİ'nin öz kaynakları, gerekse JICA Kredisiyle projelerimize devam edeceğiz" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257