banner154
banner235

Adana’da çocuklar ameliyathaneye akülü araçlarla gidiyor

 Adana Devlet Hastanesi Çocuk Kliniği'nde ameliyathaneye sedyeyle taşınan çocuklar, artık akülü oyuncak araçlarla götürülüyor.

Adana’da çocuklar ameliyathaneye akülü araçlarla gidiyor
banner255
Adana'da ameliyata girecek olan çocuklar, korku ve endişelerini akülü arabayla atıyor. Adana Devlet Hastanesi Çocuk Kliniğine bir hayırseverin bağışıyla alınan 3 adet akülü arabayla ameliyathaneye sedyeyle taşınan çocuklar, artık akülü oyuncak araçlarla götürülüyor. Hastane yönetiminin uygulamaya geçirdiği bu yöntemle çocukların ameliyathaneye gitme süreci eğlenceli hale getirilerek yaşadıkları ameliyat stresi en aza indirilmesi amaçlanıyor.

Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Soner Çitil, hastanenin hizmet kalitesini artırmayı amaçladıklarını belirterek, “Çocukların korkularını en aza indirmek ve ameliyathaneye gitme sürecini neşeli hale getirmek en büyük mutluluğumuz. Arabaların bağış olması da bizi ayrıca mutlu ediyor. Kendilerine teşekkür ederiz" dedi. Hastanede yatan çocukların aileleri de, bu uygulamanın ameliyat öncesi çocukların korku ve kaygılarını azaltmak açısından çok iyi düşünülmüş bir proje olduğunu belirttiler.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257