banner154
banner235

Adana’da çadırları yanan ailelere yardım

Adana'da gece çadırları yanan mevsimlik tarım işçisi ailelere yardım eli uzatıldı. Kaymakamlık, AFAD ve Yüreğir Belediyesi işbirliği ile çadırları kullanılmayacak hale gelen 15 aileye, acil ihtiyaçlarını gidermek amacıyla gıda ve çadır yardımında bulunuldu.

Adana’da çadırları yanan ailelere yardım
banner255
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Doğu ve Güneydoğu'dan Adana'ya gelerek tarlalarda mevsimlik işçi olarak çalışan ailelerin kaldığı çadırların yanmasından büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Çelikcan, "Ağzıbüyük Mahallemizde tarlalarda mevsimlik işçi olarak çalışan ailelerimizin kaldığı çadırlardan 15 tanesinin yandığını öğrendikten hemen sonra ekiplerimizi bölgeye gönderdik.

Ailelerimizin yaşamlarına devam etmesi amacıyla ilk etapta çadır ve gıda paketi göndererek bir nebze de olsa yaralarını sarmayı hedefledik. Burada tek tesellimiz can kaybının yaşanmamasıdır. Ailelerimize geçmiş olsun diyorum" şeklinde konuştu.

Kaymakamlık, AFAD ve Yüreğir Belediyesi ortak hareket ederek, çadırları yanan ailelere destek olduklarını belirten Başkan Çelikcan, "Çalışmak için bölgemize gelen vatandaşlarımızı bu kötü günlerinde yalnız bırakmıyoruz. Mevsimlik işçilerimizin sorunlarını ve eksiklerini gidermeye çalışıyoruz" dedi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232