banner154

Adana'ya bu yakışırdı

Tunceli'de teröristlerin karakola düzenlediği saldırıda şehit olan Adanalı Murat Barış Kale'nin baba ocağının bulunduğu sokak Türk bayrakları ile donatıldı.

Adana'ya bu yakışırdı
Adana'daki baba ocağında naaşı beklenen şehit polis memuru Murat Barış Kale'nin merkez Seyhan ilçesi Pınar Mahallesi 74048. Sokak'ta bulunan Zeki Apartmanı'ndaki ailesinin evinde yas var. Şehidin babası Beşir, annesi Makbule ve eşi Belvin, şehit için düzenlenen törene katılmak üzere Elazığ'a gitti. Diğer yakınları ise baba ocağında taziyeleri kabul etti. Acılı bekleyişin sürdüğü baba ocağının bulunduğu sokak Türk bayraklarıyla donatıldı. Sokaktaki tüm apartman ve dairelere bayraklar asıldı.

Şehidin kayınbabası Hacı Ünal, şehidin 1,5 yıl önce Mersin'den Tunceli'ye sürüldüğü iddiasını yalanladı. Kızının da Tunceli'de hemşire olarak görev yaptığını belirten baba Ünal, damadının Tunceli'ye doğu görevi kapsamında tayini çıktığını söyledi. Ünal ayrıca, damadının torunu Yusuf Nihat'ı 10 günlükken gelip gördüğünü, daha sonra terör olayları nedeniyle görevine geri döndüğünü söyledi.
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232