banner154
banner235

Adana'da müdürü silahla rehin alan 3 zanlı serbest bırakıldı

Adana'da arazilerinin belediye tarafından kamulaştırıldığını ileri sürerek Sarıçam Belediyesi Emlak İstimlak Müdürünü rehin alan 3 kişi serbest bırakıldı.

Adana'da müdürü silahla rehin alan 3 zanlı serbest bırakıldı
banner255
Adana'da arazilerinin belediye tarafından kamulaştırıldığını ileri sürerek Sarıçam Belediyesi Emlak İstimlak Müdürünü silahla rehin alan 3 kişi serbest bırakıldı. Edinilen bilgiye göre, önceki gün arazilerinin kamulaştırıldığını ileri süren ve parada anlaşamayıp buna itiraz eden Murat Ş. (37), Mehmet S. (36) ve harita mühendisi Hasan Ç. (40) Sarıçam Belediyesine geldi. İki şahıs belediye binasının birinci katındaki Emlak İstimlak Müdürü Üzeyir Çulha'nın başına tabanca dayayarak rehin aldı. Belediye görevlilerinin haber vermesi üzerine olay yerine polis merkezi, özel harekat, çevik kuvvet ve asayiş ekipleri sevk edildi. Ayrıca olay yerine Adana Emniyet Müdürü Osman Ak da geldi.

Şahıslar, Ak'ın çabasıyla kısa sürede ikna olarak tabancalarını bırakıp rehineyi polise verdi. Polis tarafında gözaltına alınan şahıslar, Sarıçam Polis Merkezine götürüldü. Sorgulanan zanlılar belediyenin kamulaştırma yapıp kendilerine de para vermediğini bu nedenle olayın gerçekleştiğini söyledi.
Murat Ş., Mehmet S. ve Hasan Ç. (40) ifadelerinin alınmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine getirildi. Burada zanlılardan biri "Belediye başkanı bize yanlış yaptı" diye bağırdı. Murat Ş. (37), Mehmet S. (36) ve Hasan Ç. adli tıp birimindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Harita mühendisi Hasan Ç. savcılık tarafından, Murat Ş. (37), Mehmet S. ise tutuklanma talebiyle sevk edildikleri mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257