banner154
banner235

Adana'da duygulandıran ziyaret

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine'nin isminin verildiği okulun müdür ve öğrencileri şehit ailesini ziyaret etti. 

Adana'da duygulandıran ziyaret
banner255
Şehidin anne ve babası gözyaşlarına boğuldu 

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine, askerin içine sızmış teröristlerle birlik olmayıp vatanı için canını hiçe sayarak şehit oldu. Şehit Mine'nin ismi, FETÖ tarafından militan yetiştirmek ve örgüte finans sağlamak için kullanıldığından dolayı devlet tarafından el konularak halkın hizmetine sunulan Burç Ortaokulu'na verildi. Okula şehidin isminin yazıldığı tabela ile birlikte dev Türk Bayrağı asıldı. Şehit Halit Yaşar Mine Ortakokulu Müdürü Emine Özkan, öğretmen ve öğrencilerle birlikte şehidin ailesini ziyarete gitti. Ziyaret sırasında duygusal anlar yaşandı. Şehidin annesi Ayşe ile babası Mustafa Mine öğrencilere sarılıp gözyaşlarına boğuldu.

Şehit annesi Ayşe Mine, "Buraya geldikleri için hepsine teşekkür ediyorum. Çok mutlu ve gururluyuz bir evladımızı kaybettik ama çocuğumuzun isminin ömür boyu yaşayacağını bilmek bize gurur veriyor. Allah vatanımıza, milletimize zeval vermesin. Okulun açılışına gittik çok gurur verici bir şey. Duygulandık bir yanda burukluk bir yanda sevinç var. Çocuklarımız bizi ziyarete gelmiş çok memnun oldum. Çocuğumun okula gidişini görür gibi oldum o anı yaşadım" diye konuştu.

Şehit babası Mustafa Mine ise oğlunun ismi okula verildiği için sevinçli olduklarını ve gurur duyduklarını ifade ederek, "Devlet büyüklerimizden Allah razı olsun. Bize böyle bir okulun ismini verdikleri için çok mutluyum. Çocuklarımız da gelmiş yanımıza sevinçliyiz. Allah mekanını cennet eylesin dayanamıyorum ne söyleyeyim ki" dedi. 
Ziyaret sırasında şehit için dua edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım